plaza stogiAkwarum GdyńskieKrajna zabawGwarancja zapewniona

  • Atrakcje
  • Stogi
  • Gdańsk
  • Oliwa
  • Sopot
  • Gdynia

Atrakcje:

Gdańsk wraz z Sopotem i Gdynią tworzą Trójmiasto, stanowiące wyjątkowe połączenie przeszłości z teraźniejszością Każde miasto Trójmiasta ma swój niepowtarzalny urok i charakter, który z pewnością docenią goście, którzy skorzystają z doskonałej oferty – Tanie noclegi Gdańsk. Wszystkie trzy miasta są pełne magicznych i niezwykłych miejsc, które potrafią zauroczyć każdego.

gdjarma

Gdańsk od zawsze budził zachwyt i potrafił oczarować gości, głównie ze względu na jego bogactwo. Stwarza on odwiedzającym bardzo duże możliwości spędzania wolnego czasu. Istotne jest tutaj połączenie typowego letniego wypoczynku ze zwiedzaniem lokalnych zabytków i atrakcji turystycznych, oraz poznawaniem historii tych miejsc. Tu czuć powiew historii, a typowo wakacyjny pobyt można wzbogacić o dodatkowe wrażenia. Więcej informacji na zakładce Gdańsk.

molosopot

Gdynię trzeba odwiedzić również, tam czeka mnóstwo atrakcji: Molo Południowe z przycumowanymi zabytkowymi statkami, takimi jak Dar Pomorza oraz niszczyciel ORP Błyskawica, które od wielu lat pełnią funkcję muzeów. Akwarium Gdyńskie, Bulwar Nadmorski Więcej informacji na zakładce Gdańsk. Sopot to perła Bałtyku Znany kurort i miasto uzdrowiskowe może liczyć ogromne rzesze turystów i kuracjuszy. Najdłuższe drewniane molo w Europie znajduje się właśnie w Sopocie. Są tu również miejsca ważne dla polskiej kultury, jak Opera Leśna, oraz legendarny Grand Hotel, przyjmujący znamienitych gości, który we wrześniu 1939 roku przez kilka dni pełnił rolę Kwatery Głównej Adolfa Hitlera.

 

Gdańsk Stogi

Kąpielisko Stogi znajduje się zaledwie pół godziny drogi z gdańskiego Starego Miasta. Na Dworcu Głównym należy wsiąść w tramwaj numer 8, który dowozi do czystej, piaszczystej plaży. A tutaj oprócz kąpieli w morzu i opalania można także pograć w siatkówkę plażową na specjalnie przygotowanych boiskach, zjeść rybę w jednej z licznych smażalni. Kąpielisko Od 1897 roku było to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc rekreacyjnych. Gdańskie plaże to bezpieczne miejsce wypoczynku, również aktywnego, wysokie standardy ekologii i czystości. W pobliżu plaży znajdują się parkingi, pętle tramwajowa oraz autobusowa.

jjsto

Plaża na Stogach jest szeroka, czysta i bezpieczna. Ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem. Bary zapraszają smacznym i niedrogim jedzeniem. plażę Najmłodszych zadowoli z pewnością zjeżdżalnia z basenem. W 2011 roku kąpielisko, jako jedno z nielicznych w Polsce otrzymało trzeci raz wyróżnienie Międzynarodowego Programu Błękitna Flaga, co m. in. oznacza, że nie musimy się obawiać o stan wody w której się kąpiemy z rodziną. W poprzednich latach co roku Stogi otrzymywały krajowe wyróżnienia.

wcst

Na plaży oraz przy punktach gastronomicznych znajdują się place zabaw dla najmłodszych. dziesięć przebieralni, a także natryski, nogomyjki oraz automaty z wodą pitną. źródło: Obecnie jest to najczystsza i najszersza plaża w Gdańsku. W 2006 roku do użytku został oddany nowy Obiekt Służb Ratunkowych, administrowany przez Mosir w Gdańsku. Znajduje się w nim punkt medyczny wyposażony w nowoczesny sprzęt oraz centrum dowodzenia ratowniczego. Nie do pogardzenia jest również elegancki budynek z toaletami i prysznicami. Całość posiada monitoring oraz całodobową ochronę. Nie lada atrakcją kąpieliska Stogi jest Letni Stadion, wyposażony w trybuny na 1500 osób.

Gdańsk:

Gdańsk jest jednym z największych ośrodków kulturalnych w północnej Polsce. Ulica Długa i Długi Targ Najpopularniejszy ciąg spacerowy w Gdańsku wytyczony jest pomiędzy Bramą Złotą i Zieloną. Reprezentacyjną ulicę Gdańska otaczają okazałe kamienice. Droga ta nazywana jest inaczej Traktem Królewskim i należy do najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska.

pbrzezepo

Długie Pobrzeże za Zieloną Bramą otwiera się szeroki prospekt Długiego Pobrzeża i Motławy z malowniczymi widokami. Wzdłuż Motławy stoi ciąg gotyckich bram wodnych: Krowia, Chlebnicka, Mariacka oraz słynny Żuraw jeden z najbardziej znanych zabytków Gdańska. Deptak nie tylko latem tętni życiem.

gggo

Bazylika Mariacka Kościół Mariacki to jedna z największych świątyń gotyckich w Europie, może ona pomieścić 25 tys. ludzi. We wnętrzach bazyliki znajduje się wiele dzieł sztuki oraz słynny obraz Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Jarmark św. Dominika - to największa popularna atrakcja lata Trójmiasta. Koncerty, pokazy teatrów ulicznych, występy różnych artystów z całego świata, połączony z imprezą handlową. Tramwaj wodny: Od 1 maja mieszkańcy i turyści odwiedzający nasz region korzystać mogą z nie lada atrakcji turystycznej. Tego dnia ruszają rejsy tramwajów wodnych z Trójmiasta na Hel. Westerplatte: Odwiedzając Gdańsk trzeba udać się na oddalone od centrum, znajdujące się przy ujściu Martwej Wisły Westerplatte. Tutaj rozpoczął się atak na Polskę w 1939 roku, będący kolejnym krokiem w realizacji hitlerowskiego planu p odboju państw Europy.

Przepiękna dzielnica Gdańska Oliwa jest warta zwiedzenia:

Największe w Polsce Gdańskie ZOO Gdański Ogród Zoologiczny to 120 hektarów. Ponad ćwierć miliona osób zwiedza każdego roku gdański ogród zoologiczny. Warto spędzić tam kilka godzin, m.in. po to, by podziwiać uroki krajobrazu, rodzimej flory, pojeździć ciuchcią lub konno, zdobyć nowe informacje o zwierzętach, a także zjeść smaczny obiad. Najładniejszym pawilonem cieszą się szympansy.

ol

Katedra Oliwska - Wnętrze trójnawowej i wydłużonej świątyni zaskakuje gęstym zgromadzeniem cennych skarbów kultury - w pierwszym rzędzie wymienić należy słynne organy oliwskie, barokowy ołtarz główny czy też wysokiej artystycznej klasy portrety fundatorów. Mierzy 107 metrów i jest najdłuższym kościołem w Polsce. Katedra została wzniesiona jako świątynia cysterska w XIII wieku.

zoozoo

Park Oliwski To unikat na skalę światową. Zakładali go fachowcy, znający formalne ogrody francuskie i naturalne angielskie. W palmiarni można zobaczyć drzewa bananowe i palmy tak wysokie, że już napierają na szklany dach. Tu opisy są zbędne to trzeba zobaczyć. Miejsce posiadające niesamowity czar. parkowemu niepowtarzalny charakter Wzgórze Pachołek - W górze Potoku Oliwskiego, po północnej stronie, na wzgórzu morenowym Pachołek jest miejsce, skąd można podziwiać panoramę oliwskich lasów i dolin. Wierzchołek tej góry wznosi się 100,8 metra nad poziom morza Widok ze szczytu wieży jest wręcz zniewalający - tak wielkie wrażenie budzi rozległa panorama okolicy. Unikatem jest Dolina Radości. U wejścia do niej znajduje się niezwykły zabytek, należący do Muzeum Techniki w Warszawie - Kuźnia Wodna przy ul. Bytowskiej 1. Organizowane są tam pokazy kucia, przy użyciu młota, poruszanego siłą wody Potoku Oliwskiego.  

Sopot: to perła wśród miejscowości wypoczynkowych

Wyjaśnienie fenomenu popularności Sopotu nie jest chyba możliwe - lepiej nie zaprzątać sobie tym głowy, lecz dać się przyciągnąć magnetyzmowi miasta. Zrozumieli to już ludzie z polskich przedwojennych "wyższych sfer", którzy namiętnie odwiedzali Sopot. Bawili się szampańsko i z fantazją, co często odbijało się głośnym echem skandali, o których zapominano dopiero z nastaniem następnego sezonu. Ten popularny i dziś nadmorski kurort leży pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, wnosząc do atmosfery Trójmiasta romantykę secesyjnej zabudowy, dzikość górzystych plenerów i barwną tradycję uzdrowiska zwanego niegdyś "Riwierą Północy". I dziś wczasowicze przesiadują w kawiarniach i barach, grają w kasynach i na wyścigach, wspinają się po okolicznych wzgórzach.

sopsop

Ulica Bohaterów Monte Cassino. Letnicy uwielbiają główny deptak uzdrowiska, potocznie zwany Monciakiem. najpiękniejszym letnim kurorcie polskiego Wybrzeża. Zawsze jest tu gwarno. Podobnie jak na słynnym molo, które od lat jest wizytówką miasta. Od niedawna atrakcją jest tu krzywy domek. W Sopocie nikt nie będzie się nudził. W dzień można wygrzewać się na złotej plaży i nabierać sił do odwiedzenia pubów, kawiarni i restauracji, których w tym uroczym kurorcie jest bez liku.

moloml

Molo Najdłuższy pomost Najdłuższy drewniany pomost w Europie znajduje się w Sopocie. Lśniące w słońcu białe molo składa się z dwóch części: spacerowej o długości 511 m i usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. m kw. To jedno z najładniejszych i najbardziej popularnych miejsc w Trójmieście. Część spacerowa obejmuje, oprócz głównego pomostu, pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów Molo to także miejsce okolicznościowych festynów, a także przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej i przystań jachtowa Jedno jest pewne ! Na sopockim molo można przeżyć naprawdę romantyczne i niezapomniane chwile. Najprzyjemniejszy jest spacer po słynnym molo, które od lat jest wizytówką miasta. W Sopocie nikt nie będzie się nudził. W dzień można wygrzewać się na złotej plaży i nabierać sił do odwiedzenia pubów, kawiarni i restauracji, których w tym uroczym kurorcie jest bez liku. Latarnia w Sopocie Latarnia morska w Sopocie nie przypomina kształtem innych latarni. Pierwotnie miała pełnić funkcję wieży widokowej, a nie punktu nawigacyjnego. Jest też nietypowa, gdyż została zbudowana w kształcie czworokąta. Wokół głównego pomieszczenia latarni znajdują się malownicze krużganki. Całość przykryta jest stromym dachem, z którego wyrasta komin. Wejście do latarni znajduje się od strony mola AQUAPARK SOPOT Wodne szaleństwo zjeżdżalnie, sztuczne fale, baseny, sauna itp… Każdy znajdzie atrakcje które go interesują min. dla dzieci płytsza woda z rozmaitymi atrakcjami, dzika rzeka dla osób lubiące wrażenia.

Gdynia:Turystycznym centrum miasta jest Skwer Kościuszki.

Największą atrakcją dla turystów są cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Akwarium Gdyńskie Akwarium Gdyńskie jest ogrodem zoologicznym, prezentującym największa w Polsce kolekcję zwierząt wodnych (ponad 1500 zwierząt z ok. 180 gatunków z różnych rejonów świata Ciekawi podwodnego świata zobaczą tu różnokolorowe ryby morskie: pławikoniki, błazenki, skrzydlice oraz morskie bezkręgowce: ukwiały, koralowce. W Akwarium Gdyńskim znajdują się również zwierzęta żyjące na pograniczu dwóch środowisk: wodnego i lądowego. Okazy te można odnaleźć w najnowszej, ekspozycyjnej części budynku, którą zamieszkują najcięższe węże świata - anakondy zielone, jaszczurki agamy, groźny żółwiak chiński i poskoczki mułowe.

akok

Żaglowiec "Dar Pomorza" W 1930 roku został zakupiony ze składek społeczeństwa polskiego i przez ponad pięćdziesiąt lat znajdował się w służbie Szkoły Morskiej. Odbył 105 podróży, zawinął do 383 portów i stał się szkołą życia dla prawie 14 tysięcy młodych oficerów polskiej marynarki handlowej. Jako obiekt muzealny udostępniany jest od 1982 roku. Można na nim zwiedzać m.in. kajuty, kuchnię, spiżarnię. Szczególną uwagę przyciąga kolekcja miniaturowych modeli statków wewnątrz butelek

ggt

Okręt ORP Błyskawica - W czasie II wojny światowej, wraz z bliźniaczym "Gromem" walczył na wodach Morza Północnego, Morza Śródziemnego, Kanału La Manche i Zatoki Biskajskiej. Odznaczono go orderem Virtuti Militari. Od 1976 roku jest obiektem muzealnym i można go zwiedzać oglądając wyposażenie okrętowe oraz zapoznając się z dziejami i tradycjami Marynarki Wojennej. Gdynia posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami Trójmiasta. Można do niej dotrzeć kolejką SKM, bądź samochodem.

komunikacja kolejowa Komunikacja miejskaKomunikacja lotniczajarnark dominikańskiInformacja turystyczna